Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínek použití a zásad ochrany osobních údajů.

Nebaví Vás staré obklady mezi pracovní deskou a horními skříňkami?

Chcete zmodernizovat i obklad u kuchyňské linky. Stávající kachličky můžete nahradit různým typem skleněného obkladu,  alukompozitem nebo stejným materiálem a dekorem jak pracovní deska v síle 10 mm.

Skleněný obklad

Skleněné obklady dodají Vaší kuchyni eleganci a jedinečný moderní vzhled.

Skleněné obklady za kuchyňskou linku mají pro uživatele mnoho výhod. Na první pohled se může zdát, že vynikají pouze svým jedinečným a moderním vzhledem, avšak právě technické parametry skleněných obkladů jsou jedním z nejdůležitějších důvodů, proč si obklady do kuchyně pořídit.

Mezi hlavní výhody patří zejména:

 • minimální množství spár je zárukou jednoduché údržby a hygieny
 • montáže skleněných obkladů jsou bezprašné a probíhají v hotové kuchyni v průběhu pár hodin
 • skleněné obklady jsou tvrzené a jsou vysoce odolné vůči rozbití a tepelným vlivům
 • moderní vhled rozzáří vaši kuchyň a dodá Vaši kuchyni nový impuls
 • skleněné obklady jsou stálé a nestárnou, i za pár let budou vypadat stále jako nové
 • více než 2000 barevných odstínů dle vzorníku RAL a NCS
 • nejste limitování pouze barevnými odstíny, na sklo je možné natisknout fotografie dle Vašeho výběru

Přemýšlíte o skleněném obkladu do kuchyně a nevíte jaký typ skla objednat?

Obecně lze rozdělit skla na dva typy z hlediska průhlednosti. Jedná se o čiré (FLOAT) nebo extračiré sklo (DIAMANT). Oba typy skel dáváme výhradně tvrzená a mají naprosto stejné mechanické i tepelné vlastnosti. Tvrzená skla jsou až 7x odolnější vůči rozbití oproti obyčejnému sklu. Označují se jako bezpečnostní díky své vlastnosti rozpadnout se při rozbití na malé kostičky. 

Tvrzené sklo FLOAT, tloušťky 4 - 6 mm, výběr barvy dle RAL/NCS


Float je čiré sklo lakované do barvy dle RAL či NCS. Toto sklo je nazelenalé a zkresluje výslednou barvu. Toto sklo je vhodné použít při výběru tmavších odstínů. Skla Float standardně dodáváme v délce 3200 mm, za příplatek umíme dodat v délce až 3900 mm z jednoho kusu. Skleněné obklady je možno použít za plynový sporák.

Tvrzené sklo DIAMANT, tloušťky 4 - 6 mm, výběr barvy dle RAL/NCS


Diamant je extračiré sklo lakováno do barvy dle RAL či NCS. Toto sklo je téměř průhledné a výslednou barvu zkresluje minimálně. Sklo Diamant je nezbytné použít k dosáhnutí sněhově bílé barvy. Sklo diamant doporučujeme i pro většinu světlejších odstínů. Skla Diamant standardně dodáváme v délce 3200 mm, za příplatek umíme dodat v délce až 3900 mm z jednoho kusu. Toto sklo je vhodné použít i za plynový sporák. 

Obyčejné sklo LACOBEL, tloušťky 4 mm, (dostupné pouze ve standardních barvách)


Lacobel je obyčejné sklo tl. 4 mm, které není tvrzené - bezpečnostní. Je již z výroby lakováno do 14 standardních barev. Lacobel je poměrně špatně odolný vůči mechanickým a tepelným vlivům. Tento typ skla nedoporučujeme pro použití jako obklad do kuchyně, protože můžou samovolně prasknout při kontaktu s horkým hrncem nebo rázem při běžné práci v kuchyni. Sklo Lacobel nelze použít za plynový sporák. Skla Lacobel dodáváme bez záruky proti prasknutí. Sklo Lacobel se používá zejména jako výplň posuvných dveří a dvířek v interiéru. Je možno jej použít i pro obložení stěn prostorách, kde není požadavek na mechanickou a tepelnou odolnost.

Technické parametry obkladů za kuchyňskou linku

 • maximální rozměry skla jsou 3200 x 1500 mm (při dodržení určitých podmínek můžeme dodat skla až 4200 x 1600 mm z jednoho kusu)
 • vzdálenost otvorů a výřezů od hrany musí být minimálně 30 mm
 • průměr vrtaného otvoru musí být minimálně stejně velký, jako je tloušťka skla (6 mm)
 • u vnitřních rohových výřezů je minimální rádius 3 mm
 • tvrzené sklo může bez problémů unést držáky na poličky, digestoř, závěsný systém či horní skříňky kuchyňské linky
 • doporučená tloušťka skla pro obklad za kuchyňskou linku je 6 mm
 • výběr barev obkladů je možný dle vzorníku RAL nebo NCS
 • grafické motivy můžete čerpat z databází www.shutterstock.comwww.fotolia.com

 

Alukompozit – moderní obkladový materiál který je vyroben z lehké sendvičové desky o tloušťce 3mm, která se skládá z krajních hliníkových plechů a středového polyethylenového nosiče. Díky této konstrukci je obklad velmi lehký a při tom dostatečně pevný. Materiálové a povrchové vlastnosti poskytují vysokou ochranu proti korozi. Materiál je možno využít v rozsahu teplot -50°C až +100°C, přičemž tepelná roztažnost desek je zanedbatelná. Použitý materiál je kompletně recyklovatelný.

 • obklad odolává teplotám až do 100°C. Instalace ke sporáku, tedy do vzdálenosti alespoň 5 cm od hrnců na sporáku není problém
 • běžné užívání a čištění nemůže obklad poškodit. Rizikové je čištění jakýmkoliv abrazivním prostředkem (např. čistícím pískem, abrazivní houbou, drátěnkou, apod.)
 • desku můžeme instalovat na původní keramické kachličky, beton nebo na sádrokarton
 • neomezené grafické možnosti

Laminát – obkladové desky v síle 10 mm jsou lehce udržovatelné a vysoce odolné. Zákazník vybírá požadovaný dekor ze vzorkovníku.  Desky se snadno udržují a díky povrchové úpravě kvalitním HPL laminátem jsou vysoce odolné proti nárazům a oděrům.

Možnost výměny stávajícího nevyhovujícího osvětlení za moderní LED osvětlení po celé délce kuchyňské linky.

 

Rádi Vám poskytneme podrobnější informace s možností prohlédnutí vzorkovníků přímo u Vás doma.